Czy warto brać kredyt na wakacje?

wakacje

Wakacje kojarzą się z beztroskim czasem spędzonym na przyjemnych aktywnościach w pięknych okolicznościach przyrody. Jednak w Polsce latem pogoda jest dość kapryśna — często jest zimno i pada deszcz. Odpoczynek w takich warunkach nie jest przyjemny. Dlatego warto rozważyć wyjazd za granicę. Aby go sfinansować, można wziąć kredyt. Dowiedz się, czy warto zaciągnąć pożyczkę na wymarzone wakacje.

Wyjazd na urlop za granicę może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ostateczny koszt zależy od wielu czynników:

 • miejsca, do którego się wybierasz,
 • warunków, w jakich zamierzasz spędzić wakacje
 • atrakcji, z których chcesz skorzystać.

Taki wydatek może znacznie uszczuplić oszczędności. Jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować z podróży. Możesz rozłożyć płatność na dłuższy okres dzięki kredytowi.

Czy kredyt na wakacje to dobry pomysł?

Wyjazd na wakacje nie jest zaliczany do grupy do podstawowych potrzeb życiowych człowieka. Dlatego też możesz mieć poczucie, że wzięcie kredytu na urlop nie jest rozsądnym pomysłem. Jednak nic bardziej mylnego. Odpoczynek to również ważna część życia!

Relaks jest potrzebny, aby się zregenerować po trudnym okresie w pracy czy nabrać sił do walki z kolejnymi wyzwaniami. A gdzie najlepiej to zrobić? Z dala od codziennych obowiązków! W miejscu, gdzie świeci słońce, wieje ciepły wiatr, a wokół unosi się słodki zapach egzotycznych owoców. Po spędzeniu wakacji w tak rajskim klimacie wrócisz do pracy w pełni sił i zaangażujesz się w swoje obowiązki na 100%.

A zatem biorąc kredyt, nie tylko wyjeżdżasz na wakacje. Otrzymujesz także możliwość odpoczynku od codziennych trosk. A to pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie i zapał do działania! Pożyczkę na wyjazd warto wziąć również dlatego, że:

 • spłatę zobowiązania można rozłożyć na niewielkie raty, które pozwalają zachować płynność finansową;
 • korzystanie z pieniędzy banku sprawia, że nie uszczuplasz swoich oszczędności. Dzięki temu masz pieniądze na wypadek, gdyby wydarzyło się coś nieprzewidzianego.

Jeśli zaciągniesz kredyt na krótki okres, nie będzie Cię to zbyt wiele kosztować. Zatem nie musisz się obawiać, że wzięcie pożyczki będzie wiązało się z koniecznością zapłaty wysokich odsetek.

Jakie są zalety kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel. A zatem dzięki pożyczce nie tylko sfinansujesz wyjazd na wakacje, ale także np. zakup potrzebnych bagaży czy opłacenie opieki dla zwierząt na czas pobytu poza Polską. Wśród pozostałych zalet tego produktu bankowego można wymienić np.:

 • możliwość pożyczenia od 1 000 do nawet 200 000 zł — możesz starać się o kredyt, który pokryje wszystkie koszty urlopu. Warto jednak przy tym pamiętać, że ostateczna kwota przyznanej pożyczki zależy od Twojej zdolności kredytowej;
 • długi okres kredytowania — w większości banków można rozłożyć płatność nawet na 120 miesięcy. Wraz z wydłużeniem czasu spłaty zmniejsza się rata, więc comiesięczna opłata może być naprawdę niska;
 • małą liczbę formalności — aby otrzymać kredyt, trzeba złożyć wniosek o przyznanie pożyczki oraz przedstawić dokumenty, które potwierdzą Twoją sytuację finansową;
 • możliwość ubiegania się o kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu — wiele banków udostępnia na swojej stronie internetowej specjalne formularze, za pośrednictwem których można wygodnie złożyć wniosek o przyznanie pieniędzy. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie mogą osobiście udać się do banku w godzinach jego pracy i zanieść potrzebnych dokumentów.

Czy wiesz, że… Możesz dodatkowo wykupić ubezpieczenie spłaty kredytu? Taka polisa chroni na wypadek różnych nieszczęśliwych zdarzeń, np. utraty pracy nie z Twojej winy, doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu czy hospitalizacji.

Wykupienie ubezpieczenia daje gwarancję, że towarzystwo weźmie odpowiedzialność za uregulowanie raty kredytu przez pewien czas. Warto jednak pamiętać, że polisa działa tylko w sytuacjach określonych w umowie. Istnieje lista wyłączeń od odpowiedzialności, czyli przypadków, w których towarzystwo odmówi wywiązania się ze swoich obowiązków. Warto się z nią zapoznać, aby uniknąć nieporozumień.

Gdzie znaleźć korzystny kredyt gotówkowy?

Atrakcyjne kredyty gotówkowe możesz znaleźć np. za pośrednictwem internetowej porównywarki pożyczek na stronie finanse.rankomat.pl. To narzędzie, które jest intuicyjne w obsłudze. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie. Zawiera on pytania o:

 • Twoje potrzeby, np. o to, ile gotówki chcesz pożyczyć i jak długo zamierzasz spłacać zobowiązanie,
 • sytuację finansową, czyli m.in. o to, ile osób masz na utrzymaniu, ile zarabiasz, jakie masz wydatki na miesiąc oraz czy masz jakieś zobowiązania finansowe;
 • datę urodzenia i imię,
 • numer telefonu, aby doradcy klienta mogli się z Tobą skontaktować w razie potrzeby.

Po uzupełnieniu wszystkich rubryk system analizuje oferty dostępne na rynku. Następnie wybiera te dopasowane do Twoich potrzeb i przedstawia je w formie czytelnej listy.

Propozycje kredytów zawierają najważniejsze informacje, czyli wysokość oprocentowania, RRSO, całkowitego kosztu zobowiązania i comiesięcznej raty. Porównując je, można z łatwością ocenić, która pożyczka jest dla Ciebie korzystniejsza pod względem finansowym.

Po wybraniu oferty możesz zamówić niezobowiązującą rozmowę z doradcą kredytowym, który wyjaśni wszelkie wątpliwości. Ekspert odpowie na Twoje pytania i pomoże dobrać właściwy kredyt.

Udało Ci się znaleźć korzystny produkt bankowy w porównywarce internetowej? Za pośrednictwem tego narzędzia możesz przejść na stronę wybranej przez siebie instytucji. Tam bezpiecznie dopełnisz wszystkich formalności związanych z ubieganiem się o kredyt.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Banki nie udzielają kredytów gotówkowych przypadkowym osobom. Klienci muszą spełnić szereg warunków. Najważniejszy dotyczy wieku — kredytobiorca nie może mieć mniej niż 18 lat. Ponadto należy pamiętać, że do złożenia wniosku o pożyczkę trzeba mieć:

 • zdolność do czynności prawnych — dlatego o kredyt nie mogą ubiegać się osoby niepełnoletnie;
 • dowód osobisty — jest niezbędny, aby móc potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę przez Internet, nie trzeba okazywać tego dokumentu. Wystarczy, że potwierdzisz złożenie wniosku profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Można także dokonać weryfikacji danych, wykonując przelew z własnego konta w wysokości 1 zł czy 1 gr na rachunek banku;
 • zaświadczenie o zarobkach — powinno ono zawierać nazwę i adres firmy oraz numer NIP, a także informację o charakterze umowy i osiąganych dochodach. Większość instytucji respektuje oświadczenie, które zostało sporządzone przez kredytobiorcę. Jednak w wyjątkowej sytuacji, np. przy dużej kwocie kredytu, może być konieczne przedstawienie dokumentu przygotowanego przez pracodawcę;
 • wyciąg z konta bankowego, na które otrzymujesz wynagrodzenie — jeśli ubiegasz się o pożyczkę w instytucji, w której masz rachunek osobisty, ten dokument nie jest potrzebny. W innych bankach może być wymagany, aby potwierdzić informacje zawarte w zaświadczeniu o zarobkach.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, może być konieczne przedstawienie zaświadczenia z ZUS o przyznanym świadczeniu i jego wysokości. Z kolei przedsiębiorcy muszą udokumentować swoje dochody, np. za pomocą PIT-u 36 lub 36L albo zestawienia przychodów i kosztów od początku roku z Księgi Przychodów i Rozchodów.

Aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są Ci potrzebne do uzyskania kredytu, skontaktuj się z ekspertem kredytowym lub pracownikiem banku. Doradcy przedstawią Ci kompletną listę, dzięki czemu zgromadzisz niezbędne zaświadczenia i szybko złożyć wniosek o dodatkowe środki. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i w krótkim czasie dostaniesz pieniądze na wymarzone wakacje.

Jeśli składasz wniosek o kredyt online w banku, w którym masz konto, uda Ci się dopełnić formalności bez wizyty w placówce. Jednak, gdy nie jesteś klientem instytucji, może być konieczne stawienie się w wybranym oddziale, aby pracownik zweryfikował Twoją tożsamość. Wówczas będzie można podpisać umowę.